160 години ОУ "Свети Паисий Хилендарски"
град Казанлък

Официално откриване на STEM център в ОУ "Св. Паисий Хилендарски", гр. Казанлък

В присъствието на представители от различни институции днес нашето училище отвори вратите на STEM център в следните направления – „Математика и информатика“, „Природни наукиˮ, „Зелени технологии и устойчиво развитие“, „Дизайн и ЗD прототипиране“ в 5 броя високотехнологични оборудвани и свързани класни стаи.
Символичното откриване чрез прерязване на лентата бе направено от директора на училището г-жа Мария Колева, ресорния заместник-кмет г-жа Сребра Касева и председателя на Обществения съвет към училището г-жа Нели Георгиева.
Чрез изграждането на STEM пространство, позволяващо изучаването на наука, технологии, инженерство и математика като интегрирани дисциплини, се дава възможност на учениците ни да прилагат своите знания и умения в реални контексти и да решават сложни проблеми, т. е. сами ще откриват отговори и знания, които са им необходими. Обучението в такава среда ги подготвя за бъдещите предизвикателства, като скъси дистанцията между това, което се учи в училище и живота извън него. Учениците ще могат да използват интегрираните умения, които придобиват в училище извън класната стая, като използват ключовите за образованието на 21 век принципи: творчество, сътрудничество, критично мислене, комуникация. Така ще се превърнат в изследователи.
Благодарим на всички присъстващи, които допринесоха за този така специален ден за училищната ни общност.